Három meccset játszottak utánpótlás egységeink

Előbb az U14-es gárda játszott a Bolha FTSE-Tárnokkal, majd egy-egy félidőt az U19-esek és az U17-esek is megvívtak a tárnokiakkal, végezetül a bajnoki rajt előtt két héttel az U15-ösök a Nagykovácsit fogadták az Ercsi úti Sporttelepen. A játéknapról készült képgaléria ide kattintva érhető el!

Előbb néhány U13-as játékossal kiegészülve az U14-esek léptek pályára a Tárnok ellen. Habos Gergely csapata pedig igencsak jól kezdett, miután az első percekben Tóth Patrik és Pásztor Miklós is betalált. Ezt követően a 24. percben ugyan szépített a Bolha, de nem sokkal később Szilágyi Levente és Nikolics Balázs is betalált. Sőt, a szünet előtt Szilágyi Levente megszerezte egymaga második, csapata ötödik gólját is.

A nagy előny miatt a fordulás után némileg alábbhagyott a lendület, de Szilágyi Levente harmadszor is eredményes volt. Ezt követően a vendégek is betaláltak, de a folytatásban Pásztor Miklós révén ismét öt volt közte. A 7–3-s végeredményt a Tárnok állította be.

Felkészülési mérkőzés
U14: Érdi VSE–Bolha FTSE-Tárnok 7–3 (5–1)
Gólszerzők: Szilágyi L. 3, Pásztor M. 2, Nikolics Balázs, Tóth Patrik 1-1

A nap második meccsén az U19-esek kezdtek a Tárnok ellen. Habos Gábor alakulata a tizedik percben egy gyönyörű távoli góllal ugyan hátrányba került, de előbb Hajós János egyenlített, majd Sztojka Renátó találatával megfordították a meccset a hazaiak. Sőt. Bessenyei Zalán a 33. percben húsz méterről lőtte ki a kapu bal felső sarkát, de a kétgólos érdi előny nem tartott sokáig, hiszen két perccel később egy kipattanót pofoztak be a vendégek. A szünetre azonban Bessenyei második góljával 4–2-es előnnyel vonultak az érdiek.

A fordulás után már az U17-eseken volt a sor. Németh József csapatának még fel kellett vennie a meccs ritmusát, s ezt kihasználva a Tárnok zárkózott, ám Nagy Richárd értékesített egy büntetőt, így 5–3 volt az állás az 54. percben. A folytatásban ugyan negyed órával a vége előtt ismét betalált a Tárnok, de egyenlítenie már nem sikerült, így az U19-es, U17-es vegyes csapat 5–4-re nyert.

U19: Érdi VSE U19/U17–Bolha FTSE-Tárnok 5–4 (4–2)
Gólszerzők: Bessenyei 2, Hajós, Sztojka R., Nagy Richárd 1-1

A játéknap utolsó találkozóján az U15-ösökön volt a sor. Papp Gábor együttese a Nagykovácsi U16-os gárdájával csapott össze, amely csupán a 32. percben szerezte meg a vezetést. Ennek ellenére az érdiek egyenrangú partnerek voltak. Sőt, a második félidő elején Kertész Bence remek kiugratása után Ujhelyi Norbert volt harcos és egyenlített. A folytatás azonban nem sikerült, a vendégek két perccel később visszavették a vezetést, az utolsó hat percben pedig ismét betaláltak, kialakítva ezzel az 1–3-as végeredményt.

U15: Érdi VSE–Nagykovácsi 1–3 (0–1)
Gólszerző: Ujhelyi 1