2019. október 21.

Remek hangulatban nyitották az évadot

A Batthyány Sportiskolai Általános Iskolában rendezte meg hagyományos Csoki Kupáját az Érdi VSE tollaslabda szakosztálya, amely remek hangulatú szezonnyitót hozott össze.

Számos ifjonc készült már az új idény első megmérettetésére, hiszen a hagyományos októberi Csoki Kupán debütálnak a sportággal még csak ismerkedő első osztályosok, míg a rutinosabb versenyzők számára kiváló alkalom volt a versenyrutin-szerzésre, hiszen az előző évekhez hasonlóan idén is komoly célokkal vágtak bele a szezonba az érdiek.

A legkisebbeknél, az U9-es korosztályban egy-két sportolótól eltekintve a legtöbbek először szerepeltek tollaslabdaversenyen. Az U9-es lányoknál végül Briák Alexandra lett az aranyérmes, míg a fiúknál két csoportra bontva harcoltak a felek, a tigris csoportban Szakács Krisztián, a párduc csoportban pedig Horváth Adrián diadalmaskodott.

Az U11-eseknél a lányok versengtek két csoportban, a tulipánban Dudás Vanesszáé, a rózsában Novák Adrienné lett az elsőség, míg a fiúk mezőnyében Dancs Olivér nyakába került az aranyérem.

A rutinosabb U13-as versenyzők kategóriájában a lányoknál Kis-Kasza Arabella, a fiúknál Horváth Levente tartotta itthon az első helyért járó trófeát.

A legnagyobb utánpótlás korosztály, az U15-ös Schvirján Zsófia és Legerszki Kornél sikerét hozta, míg a nyílt „A”-kategóriában Schvirján csupán ezüstérmet szerzett Györgylőrincz Krisztina mögött, a fiúknál pedig Kis-Kasza Miklós esélyeshez méltóan nyerte versenyét.

A nyílt „B”-kategóriában a nőknél Kardos Eszter, a férfiaknál pedig Süvegjártó Zoltán állhatott a dobogó legmagasabb fokára.

Eredmények, Sokadik Érdi Csoki Kupa
U9
lány

1. Briák Alexandra
2. Vig Fruzsina
3. Dudás Laura

fiú
tigris csoport

1. Szakács Krisztián
2. Takács Krisztofer
3. Szenecsár Milán

párduc csoport
1. Horváth Adrián
2. Nagy Zsombor
3. Bárdos Zsombor, Kaintz Ákos

U11
lány
tulipán csoport

1. Dudás Vanessza
2. Kihári Boglárka
3. Repei Eszter, Gubó Lara

rózsa csoport
1. Novák Adrienn
2. Csák Laura
3. Fekete Dóra, Hegyesi Alexa

fiú
1. Dancs Olivér
2. Szajki Bence
3. Telkes Frigyes, Boros Barnabás

U13
lány

1. Kis-Kasza Arabella
2. Fekete Tímea
3. Vig Karolina, Kihári Anna

fiú
1. Horváth Levente
2. Flórián Bence
3. Kovács Marcell, Zsarnai Milán

U15
lány

1. Schvirján Zsófia
2. Repei Petra
3. Csányi Zoé, Szabó Lili

fiú
1. Legerszki Kornél
2. Zsarnai Marcell
3. Balázs Viktor, Horváth Barnabás

Nyílt, „A”
nők

1. Györgylőrincz Krisztina
2. Schvirján Zsófia

férfiak
1. Kis-Kasza Miklós
2. Kármán Miklós
3. dr. Lampek Péter, Boros Gergely

Nyílt, „B”
nők

1. Kardos Eszter

férfiak
1. Süvegjártó Zoltán
2. Kovács Marcell
3. Lusánszky Csaba, Sebestyén Gergő