Hétvégén kezdetét veszi a 2024/2025 évi NB III. Észak-Nyugati csoportjának küzdelmei. Ennek okán kérdeztem vezetőedzőnket a felkészülésről az igazolásokról és csapat elé állított célkitűzésről.
Véget ért a 6 hetes felkészülés, hogy értékeled az elmúlt majd másfél hónapot?
Az első hét után úgy döntöttünk közösen a Dabas csapatával, hogy talán még korai nekik is és nekünk is, hogy edzőmérkőzést játszunk egymás ellen, ezért a tervezett programon rögtön változtattunk egy kicsit (elmaradt a meccs), de utána már minden a terveink szerint alakult. A játékosok becsülettel beleálltak a munkába és mindenki keményen dolgozott. Az eltervezett munkát elvégeztük, ami reményeink szerint segít majd minket céljaink elérésében. Igyekeztünk erős ellenfelek ellen gyakorolni. Az első edzőmérkőzéseken elsősorban az egyéni képességekre, egyéni játékhelyzetek megoldására voltam kíváncsi, majd ahogy begyakoroltunk bizonyos taktikai elemeket, csiszoltuk, összehangoltuk a csapatrészeket, már a csapat együttes mozgása, munkája volt az elsődleges szempont. Az eredmények ilyenkor kicsit másodlagosak, de azért bizakodásra adhatnak okot. Sajnos nem sikerült sérülés mentesen megúszni a felkészülést. Németh Gábor és Gyurácz András sérülése szűkíti összeállítási lehetőségeinket. Mindent egybe véve bizakodóan várjuk a bajnoki rajtot.
Többen távoztak és egy komplett kezdőcsapatnyi játékos érkezett. Ez nagy vérátömlesztés. Mondanál erről pár gondolatot?
Sajnos voltak olyan távozóink, akiket szerettünk volna megtartani, gondolok itt Szabó Ricsire és Monori Norbira, de pályafutásuk szempontjából más kihívást választottak. Természetesen a tavalyi gondjainkból kiindulva szerettük volna megerősíteni a keretet. Elsősorban a védelmet. Természetesen reagálnunk kellett a távozók miatt kialakult hiányposztokra, illetve Kertész Fecó komoly sérülését figyelembe véve kapus poszton is erősítettünk. Fontos szempont volt, hogy versenyhhelyzetet teremtsünk a játékosok között. Ebből profitálhat a csapat. Megoldandó kérdés volt a „fiatal szabályos” játékosok kérdése. A tavalyi fiataljainktól elköszöntünk és részben a saját utánpótlásunkból merítve, részben új igazolásokkal igyekeztünk megerősíteni a keretet. Az idősebb rutinosabb játékosok és a fiatalok aránya az öltözőben szerintem megfelelő. Természetesen mindenki előtt nyílt a lehetőség a kezdőbe kerülésre és remélem minél többen meg is akarják valósítani álmaikat. Ebből is csak profitálhatunk. Az igazolásaink helyességére természetesen csak télen kapunk választ, de bizakodóak vagyunk.
Az új szezonban átkerültünk az Észak-Nyugati régióba. Mi erről a véleményed, illetve mik az elvárások a csapattal szemben?
A csoportbeosztásokat nézve északon több a „profi” csapat. 7-8 csapat gondolja úgy, hogy bajnokságot nyerhet, délen ez a szám kevesebb, talán a fele így ezt nehezebb csoportnak tartom. Reményeink szerint be tudunk közéjük furakodni és elérjük a terveinket, ami az 1-8. helyezés lenne. Természetesen egy sikeresebb, magabiztosabb teljesítményen alapuló csapatjátékot szeretnénk elérni az új szezonban. Ezért is történtek az igazolásaink. Ennyivel tartozunk Feri bácsinak is aki fentről szorít értünk.
Hajrá Érd!