Sikertelen nyitány Tatabányán!

Vasárnap kora délután kezdetét vette az NB III. Nyugati csoportjának tavaszi idénye. Felnőtt
csapatunk a listavezető Opus Tigáz Tatabánya vendége volt és bár nem volt sikeres a nyitány
szégyenkeznünk nem kell. Sem az eredmény, sem a mutatott játék miatt nem kell magyarázkodnunk.
Talán megérdemeltük volna a pontosztozkodást. Ahogy mondani szokták, „ami nem öl meg az
megerősít” és ebből a mérkőzésből okulva erősebben fogunk felállni a jövőheti ellenféllel szemben.

Kezdeti puhatolózással indult a mérkőzés. A hazaiak valamivel többet kezdeményeztek, de egyik csapat sem talált fogást a másikon. Szinte a semmiből rögtön egy nagy lehetőség törte meg az egyhangúságot. A 20. percben Pallagi jobb oldali szögletét Pál nyolc méterről tiszta helyzetből pont a vonalon dermedten álló Hazai kapus kezébe fejelte. Ezzel beindult a mérkőzés!

22. perc: Gubacsi rossz ütemű becsúszása sárga lapot és szabadrúgást ért. A balról kapu elé ívelt hazai szabadrúgást Pál a berobbanó támadók elől kifejelte.

25. perc: Az eddig agilisan játszó Pál cselezgetett a jobb oldalon majd a kapu elé ívelt, ahol Lóth kapus és Krupánszki nem értette meg egymást. Ebből egy kis kavarodás alakult ki, de hazai védelem végül fel tudott szabadítani.

31. perc: Hajas a körívnél becsúszva szabálytalankodott (a sárga lap sem lett volna túlzás!!) amit a játékvezető helyesen tovább engedett így a megszerzett labdával Szabó Ricsi tört a hazai kapu felé. Hajas -aki pár másodperce szabálytalankodott- a büntető terület előtt utol érte az érdi támadót és hátulról becsúszva kíméletlenül felrúgta. Immár kiérdemelve a több mint jogos sárga lapot. Pallagi állt a letett labda mögé de jól helyezett lövését a fiatal Lóth bravúrral védte.

33. perc: Gajda futott fel a bal szélen és beadását Lóth az utolsó pillanatban szedte fel a berobbanó  Szabó elől.

36. perc: Göblyös hazadádánál a hazai támadó Árvai letámadta az érdi kapuvédőt. Kertész egy sikeres de hajmeresztő csel után röviden szabadított fel és így az ellenfél másik támadója Szegő került óriási ziccerbe. A kapu szinte üres, de a 16 méterről leadott lövést Kertész elképesztő bravúrral hárítani tudta… de még nem volt vége…. a tovább pattanó labdát Szegleti az üres kapu fölé vágta.

41. perc: Egy ártalmatlan a hazai védők által előre vágott labdából (Pallagi és Kertész nem értette meg egymást) Árvai került nagy helyzetbe, de 16 méteres emelését Kertész-javítva hibáját- hárítani tudta. A második játékrészt is ugyan abban az összetételben folytatták a csapatok mint ahogy elkezdték. A
hazaiak rátettek egy lapáttal a folytatásban, ami csak némi mezőnyfölényt eredményezett a számukra.

56. perc: Árvai bal oldali beadása okozott némi gondot az érdi kapu előtt, de a vendég védelem tisztázni tudott.

60. perc: Egy hazai támadást igyekezett hatástalanítani a vendég védelem és a kifejelt labdát 16 méterről középről Szegleti kapásból lőtte a kapu mellé.

61. perc: Az első hazai csere. Forró helyét Kocsis foglalta el.

63. perc: Szabó szerzett labdát a félpályánál. Egyedül tört a tatabányai kapu irányába és két csel után 22 méterről a kapu fölé lőtt.

67. perc: Árvai indításával Molnár került helyzetbe, de Göblyös önfeláldozó becsúszással az utolsó pillanatban becsúszva szögletre mentett.

70. perc: Jobb oldali szögletet végzett el a hazai csapat. A kapu elé beívelt labdát Krupánszki kapásból lőtte 8 méterről az érdi kapu bal oldalába. 1-0

71. perc: Révész helyett Kincses állt be.

77. perc: A hazai védelem által előre vágott labdával Árvai lépett ki a félpályáról. Ígéretes lehetőségnek tűnt, de a hazai gólvágó gyenge megoldása Kertész kezében halt el.

81. perc: Gajda tértőlelő átadással hozta helyzetbe Kincsest, akinek lövését hárította Lóth kapus és a
kipattanót „eltakarították” a hazai védők. Mint utóbb kiderült ez volt az utolsó puskaporunk ezen a mérkőzésen.

82. perc: Egy rossz ütemű belépésért Morvai kapott sárga lapot. Ugyan ebben a percben Hajas helyét Hadobás foglalta el.

87. perc: Pál kapott szövegért sárga lapot.

90. perc: A hazaiak kapitánya Kovács is besárgult egy kemény belépőnek köszönhetően.

92. perc: Pál helyett Csoma-László lépett pályára.

93. perc: Már csak a Szegő helyére beálló Németh A. csere érdemel említést.

„Kicsit nagyobb hangsúlyt fektetünk a védekezésre mint szerettük volna, de jól zártuk le a területeket ami azt eredményezte hogy a kapunk csak elvétve forgott veszélyben. Végülis egy pontrúgásból kaptunk gólt, egy bosszantó védekezési hiba következtében. A Tatabánya egy erős csapat, szégyenkezésre nincs okunk, sokat tettünk a pontszerzésért, sajnos most nem sikerült.”

– mondta Ebedli Zoltán.

„Tipikus NB III-as mérkőzés volt, idény eleji formával. Talán a pálya sem volt ideális még a futballhoz.
Tudtuk, hogy a rögzített szituációk kiemelt jelentőséggel bírnak hiszen az Érd az egyik legerősebb
ebben a szegmensben. Az első félidőben kis szerencsének és a sok gyakorlásnak hála sikerült
semlegesíteni az ellenfél ilyen próbálkozásait. Nekünk pedig az egyik begyakorolt variációnkból
sikerült bevenni ellenfelünk kapuját. Nagyon boldog vagyok. Ezen a meccsen a győzelem volt a
legfontosabb, ez sikerült. Megyünk tovább.”

– fogalmazott Gyürki Gergely az Opus Tigáz Tatabánya vezetőedzője.

Az Érdi VSE legközelebb hazai környezetben lép pályára, február 19-én az Ercsi úti sporttelepen.