Sikertelen, de jó iramú főpróba!

Egyesületünk felnőtt csapata vasárnap lejátszotta az utolsó felkészülési mérkőzését. A jövő hétvégi
első tavaszi bajnoki mérkőzés előtt főpróbának tekinthető összecsapáson a BVSCZUGLÓ (Keleti
csoport listavezetője!) csapatának vendégei voltunk. Ebedli Zoltán most sem számíthatott minden
kerettagra. Betegség miatt Kürti Zsolt és Morvai Milán maradt távol a mérkőzéstől.

Kezdeti tapogatódzással indult a mérkőzés. Az iramra nem lehetett panasz, de a játék a mezőnyben
zajlott leginkább a kapuk nem nagyon forogtak veszélyben. Egészen a 33. percig ekkor viszont rögtön
gólt jegyezhettünk fel. Pallagi jobb oldali tökéletes szögletére Farkas Bálint érkezett
ellenállhatatlanul és az ötösről védhetetlenül bólintott a kapu közepébe. 0-1

Csak öt perc volt a félidőből amikor a hazai csapat is villantott valamit tudásából. Bal oldali támadást
követően Szilágyi fordult befelé a labdával és 16 méteres rövid sarokra tartó lövését Kertész vetődve
hárította.

Már mindenki az első játékrészt lezáró sípszót várta, amikor a hazaiak a mérkőzés legnagyobb
helyzetét (nem volt sok!) hagyták kihasználatlanul. Középen vezetett támadást a zuglói csapat,
aminek lezárásaként Tóth M. 25 méteres életerős löketét kapusunk csak kiütni tudta. A kipattanó
labdát Király szerezte meg aki egyből középre adott, ahol Horváth R. érkezett és 10 méteres
kapáslövését Kertész óriási bravúrral hárította.

A szünetben vezetőedzőnk csak egyet cserélt Fülöp helyét Pál Sz. foglalta el. Természetesen ez a
csere némi átszervezést igényelt, de a csapatszerkezet nem változott.

Hét perce tartott a második játékrész, amikor középen vezetett támadást a hazai csapat. Szalánszki a
16-os vonaláról kapura emelt, de a hátra futó Gubacsi kifejelte a kapu torkából a labdát.

Az 55. percben formás jobb oldali támadást vezetett csapatunk. Pál játszott a középen helyezkedő
Farkas elé, aki lekészítette Pallaginak lövésre. Középpályásunk azonban lövés helyett váratlanul a
védők mögé beinduló Pálnak „löbbölte” be a labdát. Óriási helyzet … azonban az asszisztens (Zuglóban
csak ő látta lesnek) téves jelzésére a játékvezető sípjába fújt. LES!! LES??

Negyedóra telt el a félidőből mikor Gubacsi veszített labdát, amivel a hazai támadó az érdi kapu
irányába indult és 14 méteres lövését Kertész lábbal újfent bravúrral hárította.

Pár perccel később megint cseréltünk. Németh helyett Pintér lépett pályára.

A 65. percben Pál jobb oldali beadását a hazaiak védője Májer G. az utolsó pillanatban fejelte ki a
berobbanó Farkas elől. Ígéretes lehetőség volt.

A félidő közepén jártunk amikor egy elhibázott felszabadítás után Csoma-László  rosszütemű becsúszása után a játékvezető a büntetőpontra mutatott. A megítélt tizenegyest Tóth
M. védhetetlenül vágta a kapu jobb oldalába. 1-1

A 78. percben Kelemen jobb oldali beadását röviden fejelték ki a védők és a középen érkező Nagy J.
14 méterről igazítás nélkül lőtt a kapuba. Kertész csak beleérni tudott a lövésbe hárítani sajnos már
nem sikerült. 2-1
A mérkőzés hajrájában már csak a Kincsest váltó Révész pályára lépése volt említésre méltó.

Csapatunk ezzel a mérkőzéssel lezárta a felkészülést a tavaszi szezon folytatására. Jövő hétvégén (Február 12-én 14:00) a listavezető vendégei leszünk. Immár bajnoki pontokért szállunk csatába Tatabányán. Számítunk szurkolóinkra, szimpatizánsaink buzdítására. Hajrá Zöld! Hajrá Érd!

Utolsó felkészülési mérkőzésünket játszottuk a bajnokságban veretlen BVSCellen. Elégedett vagyok a mérkőzéssel szinte bajnoki iram volt, ami mindenképpen értékessé teszi a mérkőzést. Vannak még kijavítandó feladatok, de bizakodó vagyok és remélem tavasszal is tudjuk hozni az őszi teljesítményünket.

– mondta Ebedli Zoltán, az Érdi VSE vezetőedzője.